لزوم ایمن سازی آسانسور بیمارستان ها

علیرضا یوسفی درنشست خبری امروز با اشاره به اطلاع رسانی های متعدد و تذکر در خصوص ناامنی آسانسورها در اداره های دولتی و برخی از غیردولتی ها افزود: فقط تعداد محدودی از اداره ها پیگیری کرده اند که البته هنوز فعالیتی رخ نداده است و برخی نیز هیچ گونه اقدامی نکرده اند.
وی جدی گرفته نشدن بازدیدهای ادواری آسانسور و پله برقی را نگران کننده دانست و و ادامه داد: نداشتن دقت در بازدیدهای ادواری برای این تجهیزات که باید ماهانه انجام شود ، می تواند سبب حوادث جبران ناپذیر شود.
یوسفی با اشاره به تولید و نصب سالانه 65 هزار دستگاه آسانسور در پنج سال گذشته گفت: با رکود درساخت و ساز ها این رقم هم اکنون به 45 دستگاه در سال رسیده است.
قائم مقام سندیکای آسانسور موقعیت ایران را نسبت به کشور های همسایه در نصب و تولید آسانسورها قابل قبول دانست و ادامه داد : در 4 سال گذشته 60 درصد از تولیدات صنعت آسانسور داخلی شده است.
وی با اشاره به کاهش 90 درصدی واردات کابین آسانسور افزود: 99 درصد قطعات آسانسور در داخل ساخته می شود.
یوسفی مشکلات صنعت آسانسور را در دریافت تسهیلات و نبود بازار بین المللی برای صادرات اعلام کرد و گفت: بیش از 1200 تولید کننده رسمی در کشور فعال و دارای قدرت بسیار خوبی در تولید هستند و باید دولتمردان برای صادرات این کالا برنامه ریزی کنند، زیرا این محصولات از قابلیت مناسبی در این بخش برخوردار هستند.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه آسانسور و پله برقی در فروردین سال 96 ادامه داد : این نمایشگاه با هدف ایجاد پل ارتباطی بین تولید کنندگان و بازرگانان و معرفی توانمندی های تولید کنندگان داخلی به بازارهای بین المللی برگزار خواهد شد و شرکت هایی از ایتالیا ، ترکیه ، چین ، کره و اسپانیا شرکت می کنند.
منبع : خبرگزاری صدا و سیما