بازرسی آسانسور برای اخذ گواهی استاندارد

به گزارش ایسنا، «محمد حسین ماجدی اردکانی» در نشست کمیته فنی بررسی و ساماندهی امور آسانسورها در جمع کارشناسان ذیربط، افزود: این میانگین ماحصل نتایج بررسی آماری از بازرسی‌های صورت گرفته روی آسانسورهای نصب شده از سوی 14 شرکت و مربوط به 112 گواهی استاندارد صادر شده از سطح استان است که البته برخی شرکت‌های کوچک با توجه به حجم کار کمتر و تمرکز بالاتر به آمار خوبی دست یافته‌اند که حتی از تعداد 3 نوبت بازرسی نیز کمتر است.
وی ادامه داد: بیش از یک سوم گواهی‌های صادر شده مربوط به شرکتی است که گرچه از لحاظ تعداد گواهی دریافتی بالاترین است و حتی کمترین تعداد پرونده بازرسی معلق(رها شده) را دارد ولی متوسط تعداد بازرسی آن شرکت در سال گذشته 5.5 نوبت بوده که آمار بالایی است .
مدیر کل استاندارد استان خاطر نشان کرد: البته شرکتی نیز وجود دارد که از لحاظ کیفی و کمی نسبت به بقیه شرکت‌ها در سطح قابل قبولی است و با دارا بودن 16 درصد کل گواهی‌ها، دارای متوسط بازرسی 3.6 نوبت است که این موضوع نشان‌دهنده آن است که می‌توان با مدیریت و تمرکز بهتر، کیفیت کار را بالا برد تا علاوه بر افزایش ایمنی، وقت وسرمایه مردم نیز تلف نشود.
وی گفت: بنابراین جهت بهبود کار به چند شرکتی که بیشتر از تعداد میانگین به بازرسی احتیاج داشته‌اند، تذکرهای لازم داده خواهد شد تا درصدد اصلاح امور کاری خود برایند که در غیر این صورت در خواست لغو مجوز آنها داده خواهد شد.
ماجدی اردکانی در پایان نیز ابراز امیدواری کرد که با افزایش سطح کیفی نصب آسانسورها، ضمن ارتقاء امنیت، هزینه‌های مالی و زمانی کمتری به مالکان عزیز تحمیل شود و روز به روز شاهد گسترش هرچه بهتر و بیشتر این صنعت در استان دارالعلم و دارالعباده یزد باشیم.